Układ hamulcowy

Układ hamulcowy jest jednym z kluczowych elementów pojazdu, który decyduje o bezpieczeństwie jego kierowcy i pasażerów, dlatego priorytetem w doborze oferty jest przede wszystkim jakość produktów potwierdzona homologacją ECR-90.

Tarcze oraz klocki hamulcowe były jednymi z pierwszych produktów, które wprowadziliśmy do oferty Kraft Automotive.  Od ponad 10 lat ich jakość przekonała do siebie rzesze zadowolonych użytkowników w Polsce i za granicą. O satysfakcji naszych klientów i jakości oferowanych produktów świadczy bardzo niski poziom reklamacji, nie odbiegający od marek premium. Setki tysięcy pojazdów w całej Europie wyposażonych w elementy układu hamulcowego Kraft Automotive są najlepszą reklamą dla naszej marki.

Wieloletnie doświadczenie i praca nad rozwojem asortymentu pozwoliły rozbudować ofertę układu hamulcowego Kraft Automotive, która obecnie obejmuje: klocki hamulcowe, tarcze, szczęki, bębny, czujniki klocków i czujniki ABS oraz cylinderki hamulcowe.

Z roku na rok ilość dostępnych referencji rośnie dzięki czemu nasza oferta pokrywa coraz większe zapotrzebowanie parku samochodowego.

Klocki hamulcowe podlegają stałym kontrolom i testom jakościowym na każdym etapie procesu produkcyjnego. Począwszy od zakupu surowców i materiałów używanych do produkcji, poprzez mieszanie, prasowanie i szlifowanie, aż po pakowanie gotowych wyrobów.  

Klocki Kraft Automotive mogą być stosowane w pojazdach wyposażonych w systemy ABS, ESP, TCS, EBD, ASC i in. Mogą być również stosowane z każdym rodzajem tarcz hamulcowych, włączając w to tarcze sportowe (nacinane i/lub nawiercane). Każdy klocek wyposażony jest w dwa rodzaje zabezpieczenia zapobiegającego niepożądanym piskom ze strony układu hamulcowego, znacząco podnosząc: masę przylegającą bezpośrednio do blachy klocka oraz nakładki antywibracyjne (tzw. SHIM).

Jakość klocków hamulcowych potwierdza fakt, iż ich producent posiada certyfikaty ISO 9001:2001 oraz 14001:2005. Same produkty spełniają wszystkie europejskie normy określone według standardu ECE R-90 potwierdzone wydaną homologacją. Powyższa homologacja jest określona w dyrektywie unijnej i dopuszcza do obrotu klocki oraz szczęki hamulcowe na terenie Unii Europejskiej.

Oferta klocków hamulcowych Kraft Automotive jest na tyle kompleksowa, że zapewnia pokrycie modelowe ponad 90% używaneg obecnie europejskiego parku samochodowego. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami, dlatego cechują się wysoką jakością. Jest to doceniane zarówno na rynku polskim jak i europejskim.

Szczęki hamulcowe to najmłodsza grupa asortymentowa w ofercie Kraft Automotive. Liczy ona niemal 200 produktów. Artykuły te wytwarzane są przy zastosowaniu najnowszych technologii, nie zawierają szkodliwych surowców, a tym samym są bezpieczne zarówno dla środowiska jak i użytkowników pojazdów. Szczęki hamulcowe Kraft Automotive spełniają wszystkie wymagane prawem normy oraz posiadają homologacje gwarantujące bezpieczeństwo.